FNIRSI DPS-150 DC Power Supply Variable, 30V 5A Adjustable DC CNC Power Supply with 4-Digit IPS Display, <20mV Power Ripple, PD/QC/DC Input, PC Programmable Switching Power Supply (NO Power Adapter)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
02
quantity
Product details
Category
  • Stable output: 30 V, 5 A, 150 W DC power supply variable, 0.01 V, 0.001 A display, CC/CV switchable, <20 mV low power ripple, effectively protecting precision electronic equipment from voltage fluctuations
  • Diverse connections: The variable power supply integrates a variety of connection methods such as 4mm banana heads, U -shaped terminals and fine copper wires to meet the connection needs of different electronic equipment and power cords